Litere: BART inversează | Enigmă de gaz

Trimiteți scrisoarea dvs. editorului prin intermediul acestui formular. Citiți mai multe Scrisori către editor.

BART dreapta pentru marșarier
poziție față de Simon

Mă bucur să văd că BART recunoaște în sfârșit cât de vital este Lateefah Simon pentru consiliu și pentru comunitatea noastră („BART dă înapoi la eliminarea singurului său membru al consiliului negru,” Pagina B1, 24 martie).

A fost nedrept și oribil pentru oficialii BART să-l îndepărteze pe Simon din consiliu, provocându-i ei și comunității noastre un stres inutil. Simon este singurul membru al consiliului negru și a fost un susținător vocal al tinerilor și al persoanelor cu dizabilități diferite. Susținerea ei consecventă i-a inspirat pe mulți din comunitatea noastră să folosească sistemul BART și ea mi-a oferit întotdeauna confort în decizia mea de a-i permite fiului meu să călătorească cu BART.

Comunitatea noastră are nevoie de vocea și susținerea lui Simon, astfel încât să ne putem simți în siguranță călărind BART în fiecare zi. Simon este o parte esențială a Consiliului de Administrație al BART. Mă bucur să văd că consiliul și-a reconsiderat decizia și sper că vor lua măsuri rapide pentru a corecta pe deplin acest incident.

Tamisha Walker
Antiohia

Eliberarea gazelor va răni
obiectivele climatice ale guvernatorului

Re. „Propunere de reducere a gazelor – reduceri de 400 USD”, Pagina A1, 24 martie:

Pentru cineva care este din toată inima în spatele efortului de a limita poluarea, guvernatorul pierde o oportunitate uriașă de a promova acest obiectiv. Prețurile mari la benzină descurajează conducerea, chiar dacă doar din necesitate, și încurajează utilizarea transportului public.

Oferind stimulente pentru a continua utilizarea combustibililor fosili, el reduce beneficiile care ar putea fi obținute. Stimulentele gratuite pentru transportul public ar trebui crescute prin scăderea cardurilor de debit de 400 de dolari pentru achizițiile de gaz. Ar fi doar temporar, desigur, dar ar putea fi suficient pentru a convinge mulți oameni de avantajele care le lipsesc.

Nancy L. Morris
Pârâul de nuci

Renunțați la planul de reduceri
și să distrugă taxa pe benzină

Mi-ar plăcea să primesc 800 de dolari prin poștă, dar am două mașini electrice și nicio mașină pe benzină. De ce să oferim ajutor tuturor? De asemenea, cred că un test de venit ar fi util pentru reducerea costului acestei propuneri. Mi-aș permite benzină fără rabat dacă aș plăti pentru benzină.

Eliminarea taxei pe gaz ar fi o modalitate mai bună. Taxa generează venituri de 8,8 miliarde de dolari pe an, așa că de ce să nu reduceți impozitul pentru un an și să folosiți 8,8 miliarde de dolari din cele 11 miliarde de dolari propuse pentru a compensa? Acest lucru ar oferi o ușurare imediată, spre deosebire de așteptarea unui cec sau card de debit cândva în această vară. Ar fi vizat către californianii care se bazează pe benzină, în loc de toți cei care dețin un fel de vehicul.

În concluzie, să scăpăm de dependența noastră de combustibilii fosili.

Decan Leonard
Pârâul de nuci

Mass-media ar trebui să se concentreze asupra
costul umanitar al războiului

Opreste nebunia. Acoperirea războiului media care tratează războiul ca pe un joc și care pune sub semnul întrebării posibilitatea păcii, este ca un copil care se joacă cu focul. Rog toate ziarele, televiziunile și canalele online cu conștiință: Păstrați atenția concentrată asupra crizei umanitare din Ucraina pe care Vladimir Putin a inițiat-o, o conduce și o poate reține. Nu mai ar trebui să moară copii sau adulți ucraineni nevinovați. Nu mai mulți tineri ruși de 18 ani înrolați nu ar trebui să-și confrunte propriile morți în acest război teribil.

Acest lucru nu a început ca un „conflict” între două părți. Este o agresiune neprovocată împotriva Ucrainei de către guvernul lui Putin și, dacă Putin se teme că va „pierde”, el are armele pentru a ne lua cu el pe ceilalți.

Avem nevoie de toată atenția asupra cooperării internaționale pentru a obține pacea cu libertate pentru Ucraina.

Helena Birecki
San Francisco

Sete de nestins de
resursele aduc război

Re. „Biden, demniștii ar trebui să spună că suntem într-un război al combustibililor fosili”, Pagina A7, 25 martie:

Leave a Comment

Your email address will not be published.