Cercetare, job de biologie sintetică la UNIVERSITATEA NAȚIONALĂ DIN SINGAPORE

Descrierea postului

Universitatea Națională din Singapore invită aplicații pentru doi cercetători post-doctoral pozitii in Programul de cercetare translațională în biologie sintetică (TRP), Școala de Medicină Yong Loo Lin. Numirile vor fi pe un contract de 1 an in prima instanta, cu posibilitate de prelungire. Cei fără experiență sunt bineveniți.

Scopul postului

The Bursieri de cercetare (RF-uri) va fi responsabil și va lucra îndeaproape cu investigatorul principal și cu o echipă de cercetători cu privire la obiectivele stabilite pentru proiectul (proiectele) de interes. Rolul principal al RF va fi de a proiecta microorganisme pentru aplicare în bioproducția durabilă.

Principalele sarcini și responsabilități

Se așteaptă ca cercetătorul să:

  1. Dezvoltați părți biologice, circuite genetice sau instrumente pentru microorganismele de inginerie;
  2. Inginerie metabolică a microorganismelor cu capacități mari de bioproducție pentru aplicații industriale în producția de substanțe biochimice cu valoare adăugată;
  3. Mentor asistenți de cercetare, absolvenți și studenți de licență;
  4. Asistență în orice alte atribuții delegate de investigatorul principal și liderii de grup.

Calificări

Solicitantul trebuie:

  1. Deține un doctorat în biotehnologie, științe biologice, biochimie sau discipline conexe;
  2. Aveți cunoștințe extinse și experiență practică în asamblarea pieselor genetice, ingineria căilor, ingineria tulpinilor microbiene, fermentația, recuperarea și analiza metaboliților vizați;
  3. Să fie capabil să proiecteze și să efectueze experimente pentru ingineria tulpinilor microbiene, expresia genelor, expresia proteinelor, teste enzimatice, fermentație microbiană și recuperarea produsului;
  4. Să fie capabil să lucreze independent și în echipă, să aibă o natură investigativă, precum și o mare atenție la detalii și
  5. Să aibă un record stabilit al publicațiilor internaționale.

Remunerația va fi proporțională cu calificările și experiența candidatului. Solicitările informale sunt binevenite și trebuie adresate la Doamna Mageswari Gla lsimg@nus.edu.sg

Aplicare oficială:

Vă rugăm să trimiteți cererea dvs., indicând numărul de referință al postului și salariul actual/prevăzut, susținută de un CV detaliat (inclusiv date personale, istoricul academic și de angajare, lista completă de publicații/prezentări orale și contacte complete ale 3 arbitrii) de către 31 martie 2022. Doar candidații selectați pe lista scurtă vor fi anunțați.

Mesaj Covid-19

La NUS, sănătatea și siguranța personalului și a studenților noștri sunt una dintre prioritățile noastre cele mai mari, iar vaccinarea COVID susține angajamentul nostru de a asigura siguranța comunității noastre și de a face NUS cât mai sigur și primitor posibil. Multe dintre rolurile noastre necesită o cantitate semnificativă de interacțiuni fizice cu studenții/personalul/membrii publicului. Chiar și pentru posturile care pot fi îndeplinite de la distanță, vor exista cazuri în care sunt necesare prezențe în campus.

În conformitate cu cerințele legale din Singapore, lucrătorii nevaccinați nu vor putea lucra în sediul NUS începând cu 15 ianuarie 2022. Ca atare, solicitanții de locuri de muncă vor trebui să fie vaccinați complet împotriva COVID-19 pentru a-și asigura un loc de muncă cu succes la NUS.

Mai multe informatii

Locație: Campusul Kent Ridge
Organizare: Facultatea de Medicină Yong Loo Lin
Departament : Decanatul (Medicina)
Recomandări ale angajaților eligibili: Nu
ID cerere de post: 13241